نحوه گذراندن اوقات فراقت در 6 کشور

آلمان

حدود یک میلیون جوان آلمانی در فصل‌های توریست‌پذیر به ارائه خدمات گردشگری می‌پردازند و حدود 200 میلیون دلار نصیب آنها می‌شود.

70 درصد نوجوانان و جوانان آلمانی نیز به طور مرتب ورزش می‌کنند. بیش از 6 میلیون جوان آلمانی از اوقات فراغت خود برای ایفای نقش‌های داوطلبانه و عام‌المنفعه مانند فعالیت در خانه سالمندان، صلیب سرخ، آتش‌نشانی، گروه‌های حقوق بشر و فعالیت‌های زیست‌محیطی استفاده می‌کنند.

فرانسه

وزارت فرهنگ فرانسه سالانه حدود سی میلیارد دلار در زمینه‌های فرهنگی سرمایه‌گذاری می‌کند. در این کشور شش مجله ویژه جوانان با تیراژ بیش از نیم میلیون نسخه در هفته منتشر می‌شود. سالن‌های موسیقی و تئاتر و موزه‌های این کشور مورد استقبال جوانان این کشور نیز قرار گرفته است. هشت میلیون جوان فرانسوی عضو باشگاه‌های ورزشی هستند. دوچرخه‌سواری کوهستان، صخره‌نوردی، کوهنوردی، قایقرانی و پیاده‌روی در جنگل از ورزش‌های مورد علاقه جوانان فرانسوی است.

ژاپن

تماشای تلویزیون و خواندن روزنامه، مهم ترین علاقه‌مندی جوانان ژاپنی است.

کارهای پاره وقت به ویژه در بخش آی‌تی نیز یکی از شیوه‌های رایج در میان جوانان این کشور برای سپری کردن ایام تعطیلات تابستانی است.

اتریش

ورزش‌های پرهیجانی همچون اسکی و کوهنوردی در میان جوانان ساکن اتریش از بالاترین محبوبیت برخوردار است. دولت این کشور با هدف کاهش هیجان و رفع تشنجات از این ورزش‌ها همچنین روش‌های آرامش مجازی حمایت می‌کند.

مالزی

وزارت توریسم مالزی در اجرای برنامه‌های خود، از جوانان کمک زیادی می‌گیرد. برخی فستیوال‌های این کشور مانند فستیوال رنگ، جشنواره جوانان و نمایشگاه سیار ماه عسل با حضور صدها هزار نفر در کوالالامپور برگزار می‌شود. نرم‌افزارنویسی و برنامه‌نویسی شبکه از دیگر سرگرمی‌های جوانان مالزی است.

آفریقای جنوبی

راگبی ورزش مورد علاقه جوانان ژوهانسبورگ است. کازینوهای این شهر نیز در قاره آفریقا از شهرت زیادی برخوردار است. سیاهپوستان ساکن آفریقای جنوبی نیز به فوتبال، گلف و کریکت علاقه‌مند هستند. امکانات ورزشی برای سفیدپوستان و سیاه‌پوستان این کشوردر سطح بسیار بالایی قرار دارد.

هلند

جوانان هلندی به مسافرت  با اتومبیل‌های بزرگ با کاروان پشت سر آن در داخل کشور و حتی سفر به کشورهای همسایه می‌پردازند. مراکز رایگان بازی گلف باربیکیوهای نزدیک جنگل از جذابیت‌های گردشگری این کشور است که مورد استقبال جوانان است. بازدید مزرعه‌های گل در نزدیکی دریا نیز یکی از سرگرمی‌های رایج جوانان هلند است

/ 1 نظر / 19 بازدید